Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Żyj finansowo! Czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym.

Dwudziestu uczniów klasy drugiej technikum usług fryzjerskich oraz technikum mechatronicznego     w obecnym roku szkolnym wzięło udział w dodatkowych zajęciach projektowych „Żyj finansowo!  czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”.  Pomysłodawcą i organizatorem projektu  jest Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej z siedzibą w Gdyni.

Już po raz X uczniowie naszej społeczności szkolnej mieli możliwość uczestnictwa w dodatkowych zajęciach,  w wymiarze 18 godzin lekcyjnych, które w tym roku szkolnym przeprowadzone były w formie zajęć zdalnych.  Projekt powyższy dotyczy edukacji finansowej i jego celem jest przekazanie wiedzy uczniom w sposób przyjazny w oparciu o nowatorski podręcznik „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”.  Tematyka zagadnień dotyczy: planowania finansowego, planowania własnej kariery zawodowej, opracowywania budżetu osobistego, oszczędzania i inwestowania własnych zasobów pieniężnych, umiejętności wyboru najkorzystniejszego kredytu i korzystania z ubezpieczeń.

Uczestnicy projektu oprócz nabycia praktycznych umiejętności z zakresu racjonalnego gospodarowania finansami osobistymi, otrzymali zaświadczenia o uczestnictwie, bezpłatne materiały i gadżety. Realizację projektu w szkole prowadzi pani Beata Szymańska, która odbyła stosowne przeszkolenie i uzyskała status trenera.

Już teraz chętnych uczniów zapraszamy do uczestnictwa w projekcie, w przyszłym roku szkolnym 2021/2022

Skip to content