XX Jubileuszowy Konkurs Literacki im. Marii Konopnickiej

Dnia 16 maja odbył się finał XX Jubileuszowego Konkursu Literackiego im. Marii Konopnickiej. Organizatorem konkursu było Międzyrzeckie Stowarzyszenie Teatralne. W jury  zasiedli Krystyna i Ryszard Kornaccy oraz Waldemar Michalski. Uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział i nadesłali prace. Wśród wszystkich nadesłanych prac literackich dominowała proza.

Wówczas swój sukces świętowała uczennica naszej szkoły – Patrycja Smolińska, która zajęła I miejsce właśnie w tej kategorii.
Jej dzieło zostanie opublikowane w „Jednodniówce” konkursu i zostało recytowane przez jednego z aktorów, którzy wystąpili w części artystycznej, po wręczeniu nagród.

Wyróżnienie otrzymała Sylwia Daniluk, która jest również uczennicą naszej szkoły. Startowała w gatunku literackim: opowiadanie.

W uroczystościach wręczenia nagród wzięła udział P. Barbara Jurkowska – polonistka, która przygotowywała uczniów do tego konkursu oraz Pani Dyrektor Małgorzata Modrzewska.

Laureatkom serdecznie gratulujemy!