Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

X Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie

Bartłomiej Pawłowicz – 7 miejsce w diecezjalnym etapie X Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie pod patronatem honorowym Minister Edukacji Narodowej

Celem Olimpiady było przybliżenie młodemu pokoleniu postaci św. Maksymiliana. Ten wielki Polak, przez swoją działalność medialną oraz swoje życie dla innych, a zwłaszcza śmierć w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, na stałe wpisał się w historię narodu polskiego jako osoba niezwykła.

W tym roku uczniowie przygotowujący się do Olimpiady musieli zapoznać się z „Pismami” św. Maksymiliana M. Kolbego cześć I oraz Dziejami Apostolskimi, bez wstępu i przypisów.

Olimpiada przebiegała w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym oraz ogólnopolskim. Po eliminacjach szkolnych, które odbyły się 2 grudnia 2015 roku do etapu diecezjalnego awansował Bartłomiej Pawłowicz z klasy 3TFO.

Kolejny etap odbył się 3 marca 2016 roku w Siedlcach. 22 uczniów szkół ponadgimnazjalnych pisało test w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach. Następnie uczestnicy Olimpiady wzięli udział we Mszy świętej w Parafii Ojców Franciszkanów pw. św. Maksymiliana w Siedlcach. Na koniec zostały ogłoszone wyniki. Do finału Bartłomiej nie awansował, zaś za udział w etapie diecezjalnym otrzymał pamiątkową książkę i dyplom.

Bartłomieju, nie czuje się przegranym, bo każdy, kto choć trochę poznał św. Maksymiliana Marię Kolbego ma wspaniały wzór do naśladowania. Już dziś zachęcam do wzięcia udziału w Olimpiadzie w przyszłym roku szkolnym – Szkolny Organizator Olimpiady Pani Beata Pawłowska

Skip to content