Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Wykład na Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej

30 listopada nasza młodzież z klas technikum mechatronicznego (3TFM i 4TBM) korzystając z zaproszenia uczestniczyła w wykładzie p. profesora Mirosława Wendekera z Politechniki Lubelskiej dotyczącego pojazdów zasilanych słońcem. Na wykładzie przedstawiono perspektywy rozwoju motoryzacji w kierunku źródeł odnawialnych fotoogniw a także zasilania wodorowego. Omówiono aktualne badania prowadzone nad zasilaniem fotowoltaicznym pojazdów z silnikiem diesla na Politechnice Lubelskiej i PSW.
Po wykładzie młodzież miała okazję zobaczyć obiekty laboratoryjne EKO-AGRO-TECH z demonstracją hamowni, na której dokonano przetestowania, przebadania parametrów samochodu osobowego ford.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

Redagował Janusz Stefaniuk

Skip to content