Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyjście młodzieży do kina na film pt. ”POWSTANIEC 1863”

Młodzież Zespołu Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim w tym uczestnicy grupy wychowawczej OHP, 19 lutego udali się wraz z opiekunami do miejscowego kina ”SŁAWA” na film pt. ”POWSTANIEC 1863”.

Obraz opowiada losy katolickiego księdza Stanisława Brzóski. Rozpoczyna się wspomnieniami sprzed kilkudziesięciu lat jednego z weteranów Powstania Styczniowego, który wspólnie z księdzem Brzóską działał w konspiracji przeciw Imperium Rosyjskiemu. Ksiądz Stanisław Brzóska w dniu wybuchu Powstania z sukcesem przeprowadził atak na rosyjskie wojsko. Został mianowany oficerem i naczelnym kapelanem powstania. Dzielnie walczył za naród, jednak został aresztowany i skazany na śmierć. Do końca wierzył w Boga i był wierny swoim ideałom.

Film ukazuje ważne wydarzenie w historii Polski i obraz nieznanego dotąd duchownego – patrioty.

Wszystkim oglądającym, szczególnie młodym ludziom z pewnością pozostanie długo w pamięci.

Nauczyciele ZST w Międzyrzecu Podlaskim: Agnieszka Czerniak, Tomasz Olesiejuk

MCK OHP w Międzyrzecu Podlaskim: Agnieszka Bieńkowska

Skip to content