Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyjście do kina na film pt. „Zielona Granica”

13 października podopieczni gr. wychowawczej OHP oraz uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim wraz z opiekunami udali się do miejscowego kina na seans filmowy. Młodzież z zainteresowaniem obejrzała najnowsze dzieło Agnieszki Holland „Zielona Granica”, reżyserki trzykrotnie nominowanej do Oskara. Film jest opowiadaniem, fikcją, natomiast scenariusz powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń, które dzieją się obok nas, we współczesnej Polsce na polsko – białoruskiej granicy. Przygotowania do powstania w/w obrazu poprzedziły liczne wywiady m.in. z uchodźcami, strażnikami granicznymi, mieszkańcami pogranicza i ekspertami. W „Zielonej Granicy” przeplatają się trzy perspektywy: uchodźców, polskich aktywistów i strażników granicznych. Dzięki obejrzeniu filmu, młodzież miała okazję do przemyślenia swoich wyborów w życiu „dobrych” i „złych”. Otrzymała także impuls do działania, zmian w otaczającym świecie. Z pewnością wszystkim uczestnikom – miłośnikom kina film pt. „Zielona Granica” zapadnie szczególnie w pamięci.

Kadra MCK OHP w Międzyrzecu Podlaskim

Skip to content