Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyjazd maturzystów do Kodnia

17 września 2019 roku uczniowie z klas IV z Zespołu Szkół Technicznych udali się na pielgrzymkę autokarową do Kodnia. Tego typu wyjazdy to już długa tradycja w klasach maturalnych. Uczniowie jadący do kodeńskiego sanktuarium, aby Matce Bożej zwierzyć swój dalszy los i życie, a przede wszystkim zbliżające się egzaminy maturalne i zawodowe. Maturzystom towarzyszyli w czasie wyjazdu :pani Agnieszka Nowosielska i pani Agata Jasiuk, wychowawczynie klas IV TOS i IV TFM, Pani Ewa Bernatowicz psycholog szkolna oraz pani Wioletta Ostapowicz, ucząca religii w klasach maturalnych w bieżącym roku szkolnym

Maturzyści mieli okazję zapoznać się z historią cudownego obrazu, uczestnictwa we Mszy Świętej. Był czas na wspólną modlitwę przed cudownym obrazem Matki Bożej Kodeńskiej, składanie intencji oraz osobistą adorację. Potem uczniowie mieli czas na zwiedzanie obiektów i ogrodów na terenie sanktuarium gdzie mogli zakupić dewocjonalia i produkty zielarskie . Pielgrzymka zakończyła się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Każdy z uczestników z pewnością przeżył indywidualnie i osobiście tę pielgrzymkę.

Skip to content