Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Wyjazd edukacyjny na targi Warsaw Industry Week 2016

7 listopada uczniowie klas technikum mechatronicznego mieli okazję uczestniczyć w targach WARSAW INDUSTRY WEEK 2016 – Targi innowacyjnych rozwiązań przemysłowych zorganizowanych przez PTAK WARSAW EXPO.

Z myślą o młodzieży planującej swoją przyszłość w branży przemysłowej podczas trwania targów zaplanowao: Strefę Inżynier 4.0, organizowaną wspólnie z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie, pokazy robotyki amatorskiej wspólnie z Politechniką Rzeszowską oraz Strefę Lasery 4.0 współorganizowaną z firmą Gravotech, jednego ze światowych liderów w dziedzinie obróbki metalu, oprogramowania dla przemysłu oraz laserów przemysłowych.

W tych Strefach uczniowie mogli odbyć niezwykle praktyczne zajęcia, które poprowadzili specjaliści z zakresu techniki i nowoczesnych technologii przemysłowych. Zrealizowano je w ramach konferencji i seminariów toczących się na targach. Uczniowie 4 TBM i 3 TFM mogli własnoręcznie zaprogramować trajektorię ruchów manipulatora, wykonać próby spwania automatem sawalniczym, zobaczyć nowoczesne obrabiarki sterowane numerycznie w przykładowych czynnościach takich jak: toczenie, wiercenie, frezowanie, cięcie laserowe, plazmowe itp.

Przyszli technicy mogli kolejny raz „dotknąć” przemysłu w nowoczesnym innowacyjnym wydaniu. Doświadczenia na pewno wpłyną na decyzje podejmowane w dalszym kształceniu zawodowym wszystkich uczestników wycieczki.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali Janusz Stefaniuk i Leszek Nestorowicz.

Skip to content