Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Wycieczka szkolna do Pratulina

Dnia 29 września 2017 roku uczniowie wszystkich klas pierwszych wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę szkolną do Pratulina, miejsca męczeńskiej śmierci Unitów Podlaskich, patronów naszej szkoły.W intencji wszystkich uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny ks. Paweł Tomaszewski wikariusz z Pratulina odprawił Mszę św wraz ze specjalnym błogosławieństwem.Obejrzeliśmy również film opowiadający o męczeństwie Unitów. Kolejnym etapem tej pielgrzymki było spotkanie z panią przewodnik, która pięknie opowiedziała nam historię męczenników za wiarę. Na zakończenie wycieczki rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy wspaniałe kiełbaski. Wróciliśmy wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni.

Skip to content