Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Wycieczka rowerowa klasy I „d”

W piątek 28 kwietnia 2023 r., przy pięknej słonecznej pogodzie odbyła się wycieczka rowerowa. Inicjatorem rajdu rowerowego był pan Tomasz Olesiejuk, jego uczestnikami uczniowie klasy I d, nie zabrakło również opiekunów: pani Agnieszki Kublickiej-Ciężki i pana Emila Boguckiego. Grupa rowerzystów wyruszyła w trasę spod szkoły i udała się do jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Międzyrzecu Podlaskim. Dzięki uprzejmości dowódcy i pełniących służbę strażaków młodzież poznała specyfikę ich pracy i zapoznała się z wyposażeniem wozów. Wielką atrakcją dla młodzieży była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków oraz wejście do wozów strażackich i przejechania się w nich.
Następnie uczniowie udali się do rezerwatu ,,Liski” gdzie czekał na nich leśnik, który przekazał mnóstwo ciekawych informacji na temat rezerwatu i lasu. Po postoju uczestnicy ruszyli leśną drogą, podziwiając walory przyrody. Trasa wiodła przez Szachy, do Utrówki. Tutaj przy domku myśliwych zostało przygotowane ognisko, gdzie wszyscy mogli odpocząć i zjeść gorącą kiełbaskę. Młodzież mimo przejechania wielu kilometrów, chętnie grała w piłkę siatkową. Po miło spędzonym czasie wróciliśmy pod szkołę. Byliśmy zmęczeni, ale zadowoleni z naszej wyprawy.

Agnieszka Kublicka-Ciężki,
Tomasz Olesiejuk

Fotorelacja z imprezy:
https://photos.app.goo.gl/9B2RqhBGGbuMNC1m8

Skip to content