Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Wycieczka edukacyjna do zakładu mięsnego KAROL w Strzakłach

Grupa uczniów z technikum mechatronicznego, z klasy 4TBM (we wtorek 13.12) natomiast 3TFM (w piątek 16.12), miało możliwość zwiedzania zakładu mięsnego KAROL w Strzakłach. Uczniowie pod opieką kierownika Działu Utrzymania Ruchu p. Adama poznali urządzenia mechatroniczne zamontowane na linii technologicznej zakładu. Młodzież miała okazję porównania elementów praktycznych wykorzystywanych na pracowni z tymi stosowanymi w przemyśle. Firma KAROL jest kolejnym przykładem zakładu w pełni zautomatyzowanego, wyposażonego w bardzo dużą ilość urządzeń mechatroniczych wykorzystujących wiele czujników, siłowników pneumatycznych, silników elektrycznych, aktuatorów sterowanych poprzez zaawansowane układy automatyki oparte na sterownikach PLC. Młodzi mechatronicy kolejny raz mogli się spotkać z realiami pracy zawodowej.

Chcielibyśmy podziękować za umożliwienie zwiedzania zakładu Panu Dyrektorowi Janowi Brodawce oraz Panu Adamowi za profesjonalne przekazanie swojego doświadczenia młodym przyszłym mechatronikom.

Redagował: Janusz Stefaniuk

Skip to content