Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Wycieczka do zakładu Wipasz

26 września, kolejny raz grupa uczniów z technikum mechatronicznego (klasa 4TFM) miała możliwość zwiedzania międzyrzeckiego zakładu produkcji pasz WIPASZ. Uczniowie pod opieką kierownika Działu Utrzymania Ruchu p. Jarosława Pióro poznali specyfikę pracy w tym dziale (UR). Przyszli technicy mechatronicy mogli zobaczyć urządzenia mechatroniczne zamontowane na linii technologicznej. Młodzież miała okazję porównania elementów praktycznych wykorzystywanych na pracowni z tymi stosowanymi w przemyśle. Firma WIPASZ jest przykładem zakładu w pełni zautomatyzowatyzowanego, wyposażonego w bardzo dużą ilość czujników, siłowników pneumatycznych, silników elektrycznych, aktuatorów sterowanych poprzez zaawansowane układy automatyki oparte na sterownikach PLC. Sterowanie tymi urządzeniami jest monitorwane poprzez specjalistyczne oprogramowania wyposażone tzw. wizualizację urządzeń. Młodzi mechatronicy kolejny raz mogli się spotkać z realiami pracy zawodowej.

Chcielibyśmy podziękować za umożliwienie zwiedzania zakładu Panu Dyrektorowi Stanisławowi Lesiukowi, Krzysztofowi Lesiukowi oraz Panu Jarosławowi Pióro za profesjonalne przekazanie swojego doświadczenia młodym przyszłym mechatronikom.

Opiekun szkolny: Janusz Stefaniuk

Skip to content