Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Wizyta studyjna w Pracowni Fryzur

15 marca br. dzięki uprzejmości pracowni fryzur Bartłomieja Wawrzyniaka, młodzież Zespołu Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim mogła zobaczyć jak wygląda środowisko pracy fryzjera.

Na początku spotkania pracodawca opowiedział co skłoniło go wyboru zawodu fryzjera, gdzie i w jakiej szkole się kształcił i jak wyglądała jego droga do założenia własnej pracowni fryzur. Zdradził, że własny salon prowadzi od 1,5 roku. Swoim doświadczeniem i umiejętnościami dzieli się z młodymi ludźmi. Podczas wizyty przedstawił młodzieży jak wygląda profesjonalna obsługa klienta a także jakie umiejętności w zawodzie fryzjera są najważniejsze. Zaznaczył, że pracując jako fryzjer nawiązuje kontakty z wieloma osobami także z tzw. „trudnym klientem”. Stara się aby każdy klient opuszczając fotel był zadowolony i niebawem powrócił do niego. Ceni konsekwencję, dążenie do celu, nie znosi byle jakości. Podsumowując dodał, iż „ … „dobry” fryzjer powinien być psychologiem, chemikiem i księdzem”. Jest otwarty na wszelkie nowinki fryzjerskie, szczególnie w koloryzacji. Swoje umiejętności podwyższa, uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach cały czas się rozwija. Śmiało można stwierdzić, iż jest to fryzjer z powołania. Jego praca jest przede wszystkim jego pasją.

Było to ważne spotkanie, które miało na celu poznanie warsztatu i specyfiki pracy fryzjera oraz zmotywowanie niezdecydowanych osób co do wyboru przyszłego zawodu.

W wizycie studyjnej wzięli udział uczestnicy grupy wychowawczej OHP Radzyń Podlaski – oddział Międzyrzec Podlaski oraz młodzież ponadgimnazjalna w/w szkoły.

Spotkanie w Pracowni Fryzur zorganizowali pracownicy Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Międzyrzecu Podlaskim za zgodą Dyrekcji i nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych.

Kadra MCK OHP Międzyrzec Podlaski

Skip to content