Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Warsztaty z robotyki na PSW im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej

2 grudnia uczniowie z technikum mechatronicznego oraz elektronicznego (4 TFM, 3 TFM, 2 TEMS) uczestniczyli w warsztatach z robotyki – Akademia robotów w Państwowej Szkole Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Po raz pierwszy mogli zobaczyć, w jaki sposób realizowane są zajęcia na wyższej uczelni. Warsztaty rozpoczęły się krótkim wykładem dotyczącym podstawowych zagadnień związanych z budową robotów mobilnych oraz najważniejszych elementów ich programowania. Wykład oraz zajęcia prowadził pan mgr inż. Maciej Hawryluk. Następnie w dwóch grupach oraz w zespołach 2-3 osobowych w laboratorium komputerowym nasza młodzież miała do zrealizowania 10 zadań polegających na wysterowaniu robota VEX IQ zgodnie z założeniami. W trakcie zajęć uczniowie mogli liczyć na wsparcie ze strony studentów III roku Informatyki pana Mateusza Tokarskiego i pana Rafała Okuniewskiego. Starsi koledzy przedstawili zalety nauki na PSW i zachęcili przyszłych kandydatów do kontynuacji nauki na uczelni technicznej.

Uczestniczyli również w promocji innych kierunków na PSW.

Na zakończenie uczniowie wzięli udział w konkursie, w którym mieli możliwość zaprezentowania własnej pracy na tych warsztatach. Zespół w składzie Kacper Złotkowski i Jakub Płudowski zrealizował najwięcej zadań w trakcie zajęć i został nagrodzony drobnymi upominkami. Nagrody wręczyła pani Dziekan Wydziału Nauk Technicznych dr inż. Marta Chodyka.

Dzięki temu spotkaniu chłopcy poznali nowe możliwości zastosowania urządzeń mobilnych. Manipulatory, roboty to obecnie najpopularniejsze rozwiązania przemysłowym, które mieli dziś możliwość poznania w sposób praktyczny.

Bardzo dziękujemy za możliwość owocnego spędzenia czasu w murach uczelni PSW. Podziękowania składamy na ręce Prorektora ds. międzynarodowych pana dr. inż. Tomasza Grudniewskiego, który pomógł w zorganizowaniu tych warsztatów. Dziękujemy również panu mgr inż. Maciejowi Hawrylukowi i jego podopiecznym za ciekawe przekazanie wiedzy i własnego profesjonalizmu. Dziękujemy także paniom z działu Promocji za poprowadzenie spraw organizacyjnych.

Skip to content