Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Warsztaty z dziennikarstwa

Warsztaty z dziennikarstwa dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Międzyrzecu Podlaskim

        9 października  2018 r. odbyły się warsztaty dziennikarstwa przygotowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Miedzyrzecu Podlaskim oraz RadioBiper. W warsztatach brało udział ponad 40 uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim. W świat dziennikarstwa uczniów wprowadzili: doradca zawodowy Katarzyna Mieńko oraz pracownicy RadioBper  Mariusz Maksymiuk oraz Kacper Dudziuk.  Pan Mariusz opowiedział ogólnie o pracy w tym zawodzie, z czym się wiążę i na czym ta praca polega. Po części teoretycznej młodzież przystąpiła do części praktycznej. W I części Pan Jakub  pokazał m.in.  jak obsługuje się stronę internetową radia oraz jak wygląda nagrywanie i składanie filmów. W II części Pan Kacper opowiedział o sprzęcie którego używa podczas swojej pracy oraz jak wygląda nagranie reportażu czy wywiadu. Młodzież podczas warsztatów miała okazję wcielić się zarówno w operatora kamery jak i popróbować przeprowadzić wywiad. Wśród uczniów były osoby, które od paru lat amatorsko nagrywają filmy, które później zamieszczają w Internecie. RadioBiper na koniec zajęć przekazało uczniom wspaniałą wiadomość, ufundują stypendium dla najzdolniejszych uczestników warsztatów. Po zajęciach młodzież podziękowała ekipie RadioBiper wielkimi brawami za tak wspaniale przeprowadzone warsztaty, dzięki którym niektóre osoby odkryły w sobie kolejne talenty.

red. p. Katarzyna Mieńko
doradca zawodowy-stażysta

Skip to content