Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Uczeń klasy II TFM Bartłomiej Komoszka finalistą konkursu „Żyj finansowo” 2018

W ramach projektu „Żyj finansowo! – czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym” organizowany był ogólnopolski konkurs „Żyj finansowo” skierowany do uczniów biorących udział w X edycji projektu. Konkurs podzielony został na dwie części – eliminacje, w ramach których uczestnik przygotowywał pracę konkursową na temat: „Moje pierwsze cztery kółka”  (Od dłuższego czasu Twoim marzeniem jest posiadanie „własnych czterech kółek”. Jednak, aby usiąść za kierownicą swojego auta, wcześniej należy ukończyć kurs prawa jazdy, zdać egzamin, kupić samochód i… No właśnie, i co dalej? Przedstaw szczegółowy plan realizacji powyższego marzenia. Oprócz kosztów kursu i egzaminu na prawo jazdy kat. B oraz zakupu samochodu, uwzględnij także 2-letni koszt utrzymania własnego auta. Nie zapomnij o wszystkich opłatach, zarówno tych obowiązkowych, jak i „niezaplanowanych”. Wyjaśnij, czym się kierowałeś przy wyborze samochodu. Opisz źródła finansowania wszystkich wydatków”) i finał.   Powołane jury konkursu dokonało oceny nadesłanych prac konkursowych i wybrało spośród nich 10 najlepszych, wśród których znalazł się uczeń naszej społeczności szkolnej. Autorzy wyłonionych prac, wraz z opiekunami – nauczycielami zostali zaproszeni do udziału w finale.

Finał konkursu „Żyj finansowo!” odbył się w dniach 8-9 czerwca 2018 r. w Warszawie.  W trakcie finału uczestnicy rozwiązywali zadania związane z zagadnieniami ekonomicznymi. Uczniowi nie udało się stanąć na podium, jednak i tak finał był dla niego wielką wygraną i szansą aby walczyć do końca, chociażby dla nagród rzeczowych, które otrzymał każdy finalista. Podkreślenia wymaga fakt, iż Bartłomiej był jedynym przedstawicielem reprezentującym województwo lubelskie.

Pobyt dwudniowy w Stolicy urozmaicony był zarówno pod względem naukowym, poznawczym jak i kulturalnym.  Pierwszego dnia finaliści uczestniczyli w warsztatach „Laboratorium autentyczności pieniądza” w Centrum Pieniądza w Narodowym Banku Polskim oraz brali udział w wieczornym spacerze po Warszawie wraz z przewodnikiem, natomiast w sobotę miało miejsce szczegółowe zwiedzanie Centrum Pieniądza NBP.

Opiekun Beata Szymańska

Skip to content