Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Tydzień Edukacji Globalnej 2016 – Lublin

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej „Razem Dla Pokoju” – 16. listopada 2016 roku – grupa wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariusza Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim oraz Publicznego Gimnazjum Nr 3 im. Janusza Kusocińskiego przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rogoźnicy pojechała do Lublina.

Pierwszym punktem wycieczki, a zarazem głównym celem edukacyjnym były warsztaty „Akademia Odpowiedzialności za Pokój na Świecie” w Pracowni Integracji Centrum Wolontariatu. Młodzi ludzie wspólnie z wolontariuszami Międzynarodowej Grupy OMNES GENTES, pochodzącymi m.in. z Ukrainy, Iranu, Salwadoru, Turcji, Syrii zastanawiali się, jaka jest ich rola
w utrzymaniu pokoju i co mogą zrobić w swoich lokalnych środowiskach na rzecz budowania bardziej przyjaznego świata.

Kolejnym punktem było zwiedzanie Lubelskiej Trasy Podziemnej (ok. 280 m), która zaczyna się w dawnym ratuszu, a kończy przy pozostałościach kościoła św. Michała Archanioła.
W podziemiach znajdują się makiety przedstawiające dawne panoramy miasta oraz ruchoma makieta Wielkiego Pożaru Lublina (1719), wzbogacona światłem i dźwiękiem.

Ostatnim, bardzo oczekiwanym przez młodzież punktem wycieczki był wspólny posiłek
w Restauracji McDonald’s i czas wolny w Galerii „Olimp”.

Po dniu pełnym wrażeń i radości, szczęśliwie wróciliśmy do szkoły, gdzie na roześmianą młodzież czekali stęsknieni rodzice.

Wycieczkę przygotowały panie: Beata Pawłowska oraz Dorota Charczuk

(Redagowała: Beata Pawłowska)

Skip to content