Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej z przyjemnością zaprasza na bieg uliczny ”Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, który odbędzie się dnia
3 marca 2024 roku o godz. 12.00 w Międzyrzecu Podlaskim na dystansie symbolicznym 1963 metry. Start uczestników biegu o godz. 12:15
ul. Kościelna przy muralu Żołnierzy „Wyklętych”.
Symboliczny dystans to rok śmierci ostatniego Żołnierza Niezłomnego, który poległ w walce czynnej – Józefa Franczaka pseud. Lalek.

Przedsięwzięcie to ma charakter ogólnopolski, a nawet wykracza poza granice naszego kraju. Jego pomysłodawcą i koordynatorem jest Fundacja „Wolność
i Demokracja” z siedzibą w Warszawie. Impreza jest zaplanowana jednocześnie
w kilkuset miejscowościach.

Ideą biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia działającego
w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Zapisy imienne prowadzone są w formie zgłoszenia telefonicznego pod nr 83 371 20 15 do wyczerpania limitu miejsc (120 osób).  Udział w biegu jest bezpłatny. Nie przewiduje się kategorii wiekowych. W biegu mogą uczestniczyć wszyscy zdolni do przebiegnięcia tego dystansu: dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy. Mile widziane są rodziny. Organizator zapewnia opiekę medyczną.

W dniu 3 marca 2024 r. o godzinie 11.00 nastąpi otwarcie Biura Zawodów, które będzie mieściło się w obiektach Zespołu Szkół Technicznych w Międzyrzecu Podlaskim, ul. Warszawska 30. Tam również odbędzie się weryfikacja uczestników oraz wydawanie numerów startowych.

Zachęcamy do udziału w biegu.

WARUNKI  UCZESTNICTWA  W  BIEGU

  1. Warunkiem uczestnictwa jest prawidłowo dokonany zapis do uczestnictwa w Biegu i jego weryfikacja przez Organizatora.
  2. Udział w Biegu jest bezpłatny.
  3. W przypadku nieodebrania pakietów w wyznaczonym czasie, zostaną one przekazane osobom chętnym, którym pakietów zabrakło.
  4. W celu odbioru pakietu i numeru startowego oraz weryfikacji „Oświadczenia” Uczestnik winien okazać dowód tożsamości ze zdjęciem.
  5. Ze względu na symboliczny charakter Biegu, Organizator prosi o start w koszulce otrzymanej w pakiecie startowym.
  6. Organizator prosi Uczestników o start z symbolami narodowymi w postaci, np.: kotylionów, szalików, chorągiewek, flag.

https://ipn.gov.pl/pl/publikacje/seria-patroni-naszych-ulic

Skip to content