Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Spotkanie z przedstawicielami Spółdzielni Mleczarskiej SPOMLEK w Radzyniu Podlaskim

W piątek 15 marca br. dzięki współpracy z OHP w Międzyrzecu Podlaskim  mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli Spółdzielczej Mleczarni Spomlek w Radzyniu Podlaskim. W prezentacji udział wzięły klasy wielozawodowe Branżowej Szkoły I Stopnia- podopieczni grup wychowawczych OHP oraz uczniowie klasy I i II technikum w Zespole. Celem spotkania było zapoznanie młodzieży  z organizowaniem i planowaniem procesu technologicznego, obsługą maszyn i urządzeń stosowanych do produkcji wyrobów mleczarskich, wytwarzaniem wyrobów mleczarskich oraz oceną jakości gotowego wyrobu mleczarskiego.  Po krótkiej prelekcji oraz „wirtualnym spacerze po Spółdzielni”, uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy odpowiadając na zadawane pytania, w zamian otrzymując gadżety firmowe. W trakcie spotkania odbyła się także degustacja produktów mleczarskich.

red. B. Szymańska

Skip to content