Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Spotkanie z dietetykiem. Dobre jest to co zdrowe – każdy Ci to powie !

W Zespole Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim, 17 maja podopieczni grupy OHP spotkali się z dietetykiem. Pani Sylwia Siudym z wielkim zaangażowaniem opowiedziała na czym polega zdrowe żywienie, omówiła piramidę żywienia i styl życia dzieci i młodzieży z uwzględnieniem zdrowych posiłków. Jako profesjonalistka oferowała także diety dostosowane do indywidualnego trybu życia. Osoby chętne, mogły zadać pytania dotyczące np. uniknięcia efektu jo – jo, czy też jak zmienić nawyki żywieniowe w przypadku różnych zaburzeń odżywienia.

Pani Sylwia opowiedziała również jak wyglądała jej ścieżka edukacyjno – zawodowa. Co skłoniło ją do wyboru tej profesji. Przedstawiła dla młodzieży najbardziej wskazany w okresie dorastania jadłospis.

Zajęcia odbyły się w ramach aktywizacji młodzieży z zakresu zdrowego stylu życia pod hasłem: Dobre jest to co zdrowe, każdy Ci to powie!

Spotkanie minęło w miłej i przyjaznej atmosferze na zakończenie wszyscy otrzymali jabłka – symbol zdrowia i witamin.

Sponsorem owoców była firma SAD – POL zrzeszenie producentów owoców i warzyw, które mieści się w Polubiczach.

Skip to content