Spotkanie uczniów z przedstawicielką firmy DANWOOD S.A.
11 maja 2026 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole panią Karolinę Żemajtys z Centrum Szkoleniowego Danwood S.A. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy III Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz uczniowie klasy 4 technikum budownictwa i robót wykończeniowych w budownictwie.
Podczas spotkania pani Karolina zaprezentowała działalność Danwood S.A. – jednej z największych i najbardziej rozpoznawalnych firm w Polsce zajmujących się budową prefabrykowanych domów szkieletowych „pod klucz”. Produkcja domów odbywa się w Bielsku Podlaskim, a większość realizacji trafia na rynki Europy Zachodniej, głównie do Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Uczniowie mieli okazję poznać historię firmy, które działa od lat 90, a obecnie należy do koreańskiej grupy GS Engineering & Construction, powiązanej historycznie z LG Group. Pani Karolina opowiedziała także o możliwościach zatrudnienia w firmie zarówno w Polsce, jak i za granicą, a także przedstawiła atuty pracy w nowoczesnym przedsiębiorstwie. Spotkanie było bardzo interesujące i z pewnością dostarczyło uczniom wielu cennych informacji związanych z przyszłą ścieżką zawodową.
Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, za ciekawe i inspirujące spotkanie.





