Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Spotkanie uczniów z przedstawicielami PKP Intercity

11 września w Zespole Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się spotkanie z przedstawicielami PKP Intercity z Warszawy.

Na początku ekspert ds. współpracy ze szkolnictwem Biura Zarzadzania Zasobami Ludzkimi PKP Intercity Pani Marzena Orzoł przedstawiła, historię spółki, strukturę, omówiła  możliwości podjęcia pracy w PKP Intercity oraz ścieżkę kariery. Opowiedziała również o benefitach oraz o programie stypendialnym. Zachęcała młodzież do podjęcia zatrudnienia w firmie po ukończeniu szkoły szczególnie na stanowiskach rzemieślniczych i technicznych. Następnie Pani Ewa Gruszka, Dyrektor Zakładu Centralnego telefonicznie odpowiadała na pytania chętnych uczniów. Na zakończenie Pani Dyrektor CEiPM OHP w Białej Podlaskiej Ewa Koziara oraz uczniowie otrzymali upominki od PKP Intercity.  

Celem w/w przedsięwzięcia było ułatwienie zatrudnienia osobom młodym,  poznanie wymagań na stanowiskach pracy, podwyższenie kwalifikacji oraz zdobycie nowych umiejętności z zakresu branży kolejowej na lokalnym rynku pracy.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w  Międzyrzecu Podlaski w którym uczestniczyli podopieczni grupy wychowawczej OHP oraz uczniowie szkoły.     

Agnieszka Bieńkowska – doradca zawodowy 

Katarzyna Cienkusz – pośrednik pracy 

MCK OHP Międzyrzec Podlaski

                                                                                                             

Skip to content