Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Przekazanie Sztandaru Koła Sybiraków

W 2010 roku przypada 70-ta rocznica zbrodni katyńskiej oraz pierwszych wywózek na Syberię, do Kazachstanu i w inne rejony Związku Radzieckiego. W związku z tym 16 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Unitów Podlaskich zainaugurowane zostały obchody Roku Katyńskiego w powiecie bialskim połączone z przekazaniem sztandaru Koła Sybiraków w Międzyrzecu Podlaskim naszej szkole. W uroczystości wzięli udział Sybiracy z Międzyrzeca Podlaskiego i Białej Podlaskiej, posłowie do sejmu RP, przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych i miejskich. Organizatorami był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Unitów Podlaskich oraz Towarzystwo Przyjaciół Nauk.

Skip to content