Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Praktyki zawodowe w Grecji 2018

Dwudziestu siedmiu uczniów naszej społeczności szkolnej 19 maja br. powróciło z trzytygodniowych praktyk zawodowych w Grecji realizowanych w ramach projektu „POWERVET-2017-1-PL01-KA102-037906”, współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój Kształcenie i Szkolenia Zawodowe.

Uczniowie klas technikum odbywali praktyki, w zależności od swojego profilu w różnych miejscach. Technik mechanik odbywał zajęcia praktyczne w Serwisie Citroena i Peugeota w mieście Larissa, natomiast uczniowie Technikum mechatronicznego nabywali wiedzę i umiejętności w zakresie programowania, robotyki  i automatyki w Robotics Academy, również w Larissie. 

Pobyt uczniów urozmaicony był bogatą ofertą zajęć kulturowych i wycieczek krajoznawczych do unikatowych miejsc w Grecji, na przykład: na Meteory, wyspę Skiathos, do Litochoro na słynne Wanny Zeusa, do Starego Pandelejmonu, czy do miasta Thessaloniki. Doświadczenie zawodowe oraz odwiedzane miejsca, jak twierdzą sami uczniowie są niesamowite a pobyt w hotelu „Golden Sun”, położony nad samym brzegiem Morza Egejskiego w cudownym śródziemnomorskim klimacie uczynił ten czas niezapomnianym.

red. p. Beata Szymańska, p. Beata Jaśniak

Skip to content