Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Praktyki zagraniczne we Włoszech (Erasmus 2024)

Cześć Wszystkim!

Mamy niesamowitą okazję podzielić się  z Wami naszymi wrażeniami i fotorelacją ze stażu zawodowego we Włoszech, a konkretnie w Grottammare! Nasi uczniowie niedawno odbyli niezapomnianą podróż do przepięknych Włoch, zwiedzając Rzym, Asyż, Loretto, Anconę  i zanurzając się w fascynującą historię tych miejsc.

Staże zawodowe były przewidziane dla trzech grup zawodowych: technik usług fryzjerskich, technik budownictwa i technik mechatronik.

Grupa mechatroników miała zajęcia między innymi  w firmie diagnostycznej CanaliBus, gdzie wraz z mechanikiem uczestniczyli w diagnostyce dwóch autokarów. Poznali również proces technologiczny tłoczenia oliwy oraz sposoby sterowania nim. Mechatronicy uczestniczyli w dwóch wykładach dotyczących projektowania układów hydraulicznych oraz sterowania maszyn CNC.

Grupa budowlana poznała tajniki prac przy  renowacji tynków elewacyjnych w klimacie nadmorskim.

Fryzjerki oprócz praktyk w salonach fryzjerskich miały okazję uczestniczyć w kursie laminacji rzęs.

Ale to nie wszystko! Po stażach zawodowych, spędzali swój wolny czas odkrywając uroki otoczenia i zabytków pięknej miejscowości Grottamare, w której mieszkaliśmy, piękną plażę a także rywalizowali w grze terenowej.

Dwutygodniowe staże zawodowe szybko dobiegły końca, jednak nasi uczniowie wraz z opiekunami nie zapomną tak szybko minionych chwil. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy spisali się na medal i godnie reprezentowali naszą szkołę poza granicami Polski. To naprawdę niesamowite doświadczenie łączyć naukę z wypoczynkiem w tak malowniczym miejscu. Szczególne podziękowania należą się jeszcze naszej pani pilotce Magdalenie Jaros, bez której nasz wyjazd nie byłby taki udany oraz panu Markowi i panu Marcinowi, którzy dowieźli nas szczęśliwie w każde miejsce, gdzie mieliśmy dotrzeć.

Przypominamy, że nasza szkoła posiada akredytację do roku 2027, co daje gwarancję odbycia staży zagranicznych kolejnym uczniom.

Mobilność uczniów odbywała się w ramach projektu nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000135304 współfinansowanego przez Unię Europejską. 

Skip to content