Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Pracownia PiH oraz PUiSM przeniesiona

Ze względu na ciągły postęp technologiczny i rozbudowę bazy dydaktycznej wystąpiła konieczność przeniesienia aktualnej pracowni do większej sali. W klasopracowni nr 206 po przeprowadzeniu remontu, przyszedł czas na zamontowanie instalacji pneumatycznej oraz nowych stanowisk ze sterownikami firmy SIMENS S7-1200 oraz z panelami operatorskimi HMI.

Uczniowie klas mechatronicznych wraz z opiekunem pracowni wykonali instalację pneumatyczną.

Uczniowie 3 TBM w ramach przygotowania do praktycznego egzaminu potwierdzającego umiejętności montażu oraz uruchamiania urządzeń i systemów mechatronicznych, zgodnie ze schematami połączeń elektrycznych, samodzielnie w zespołach 2-3 osobowych zmontowali nowe stanowiska, które będą służyły do ćwiczeń programowania sterowników PLC.

Tak to teraz wygląda.

Dzięki zaangażowaniu zdolnej młodzieży z oddziałów mechatronicznych możliwe było samodzielne wykonanie nowej pracowni. Dziękujemy!!!

Mamy nadzieję, że po zwalczeniu pandemii pracownia ta będzie służyła naszym uczniom bardzo długo.

Życzymy szybkiego powrotu do szkoły.

Skip to content