Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2019/20

3 września 2019 roku w naszej szkole miała miejsce Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego. Zaczęła się ona mszą świętą w kościele pod wezwaniem świętego Mikołaja.

W związku z tym wydarzeniem w naszych progach pojawiło się wielu znamienitych gości, wśród nich Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, poseł na Sejm RP Stanisław Żmijan, Starosta Bialski Mariusz Filipiuk, Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski Zbigniew Kot, dyrektorzy powiatowych placówek dydaktycznych i. in.

W trakcie uroczystości dwóch nauczycieli odebrało akty mianowania i złożyło przysięgę, dwóch dyrektorów otrzymało powołania na stanowisko, a najlepsi absolwenci i maturzyści szkół powiatowych odebrali z rąk starosty stypendia.

Na zakończenie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali krótki program artystyczny upamiętniający 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W klimat tamtych dramatycznych wydarzeń wprowadził uczestników Paweł Grochowski, który wyrecytował wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Byłeś jak wielkie stare drzewo…”. Potem przypomniane zostały najważniejsze wydarzenia z okresu wojny i bohaterskie czyny Polaków, którzy znaleźli się w szponach dwóch totalitaryzmów. Na koniec młodzież w formie krótkiej scenki podkreśliła znaczenie i wymiar wolności. Uroczystość poprowadzili Natalia Kalinowska i Kamil Klaczyński.

red. p. A Kutczyńska

Skip to content