Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2012/2013

05 września 2012 roku w naszej szkole miała miejsce Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2012/2013. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą celebrowaną przez księdza Kanonika Józefa Brzozowskiego, po czym wszyscy uczestnicy w pochodzie przeszli do siedziby naszego Zespołu Szkół.

Jesteśmy dumni, że swoją obecnością zaszczycili nas m. in. Wicestarosta Bialski Pan Jan Bajkowski, członek Zarządu powiatu Pani Marzanna Andrzejuk, Pan Andrzej Mironiuk, przedstawiciel Lubelskiego Kuratora Oświaty, poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Pan Franciszek Stefaniuk, burmistrz naszego miasta Pan Artur Grzyb oraz Przewodniczący Rady Miasta Pan Robert Matejek. Ponadto mieliśmy zaszczyt gościć delegacje wszystkich szkół powiatowych.

Po przemówieniach gości nasz dyrektor, Pan Arkadiusz Stefaniuk, krótko zaprezentował szkołę i pokazał, jak w ciągu kilku lat poprawiła się jej infrastruktura.

Podczas uroczystości dyrektorzy powiatowych placówek oświatowych wyłonieni w konkursach otrzymali nominacje, a  nauczyciele mianowani otrzymali nominacje. Ponadto 8 uczniów zostało nagrodzonych stypendiami starosty bialskiego. Znalazł się wśród nich nasz kolega Wojtek Makaruk.

Po części oficjalnej  nasi goście mieli okazję obejrzeć przygotowany przez nas i naszych nauczycieli program artystyczny poświęcony 73 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i 68 rocznicy Powstania Warszawskiego, na który składały się- recytacja wierszy oddających nastroje tamtych dni, piosenki powstańcze i projekcja fotografii ukazujących bohaterów czasów „ apokalipsy spełnionej”. Program zakończyła piękna piosenka Czesława Niemena „ Dziwny jest ten świat”, która pokazuje, że ludzie nie wyciągają wniosków z przeszłości, a historia lubi się powtarzać…

Skip to content