Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Podsumowanie Ogólnopolskiej Akcji „Wyślij pączka do Afryki”

Mieszkańcy Afryki bardzo lubią pączki, jednak to smakołyk, na który rzadko mogą sobie pozwolić, bo często brakuje tam nawet chleba i wody. By temu zaradzić młodzież klas: 1D, 1 TFM, 3 TBS, 3 TEO, 3 TFM i 4 TFO oraz p. Beata Pawłowska wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji „Wyślij pączka do Afryki 2017” organizowanej przez Fundację „Kapucyni i Misje”, a zapoczątkowanej przez br. Benedykta Pączka OFM Cap. Akcja przyniosła 200 zł, które zasiliło konto wspomnianej wyżej Fundacji.

Nasza szkoła jest na liście szkół i cukierni, w których odbywa się akcja „Wyślij pączka do Afryki” https://paczek.kapucyni.pl/gdzie-paczkujemy.

Ponadto dzięki ofiarności uczniów klasy III TBS udało się podarować mieszkańcom Madagaskaru kurę, to już druga (pierwszą podarowała IV TFO). Trafiała ona do podopiecznych misji prowadzonych przez księży oblatów w ramach akcji misyjnej „Kura na Madagaskar”. Akcję można śledzić na stronie www.kuranamadagaskar.pl.

Organizatorem tych inicjatyw była p. Beata Pawłowska we współpracy z p. Barbarą Jurkowską.

Wszystkim serdeczne podziękowania

(red. B. Pawłowska)

Skip to content