Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Podsumowanie Ogólnopolskiej Akcji „Wyślij pączka do Afryki”

Mieszkańcy Afryki bardzo lubią pączki, jednak to smakołyk, na który rzadko mogą sobie pozwolić, bo często brakuje tam nawet chleba i wody. By temu zaradzić młodzież klas: 1D, 1 TFM, 3 TBS, 3 TEO, 3 TFM i 4 TFO oraz p. Beata Pawłowska wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji „Wyślij pączka do Afryki 2017” organizowanej przez Fundację „Kapucyni i Misje”, a zapoczątkowanej przez br. Benedykta Pączka OFM Cap. Akcja przyniosła 200 zł, które zasiliło konto wspomnianej wyżej Fundacji.

Nasza szkoła jest na liście szkół i cukierni, w których odbywa się akcja „Wyślij pączka do Afryki” https://paczek.kapucyni.pl/gdzie-paczkujemy.

Ponadto dzięki ofiarności uczniów klasy III TBS udało się podarować mieszkańcom Madagaskaru kurę, to już druga (pierwszą podarowała IV TFO). Trafiała ona do podopiecznych misji prowadzonych przez księży oblatów w ramach akcji misyjnej „Kura na Madagaskar”. Akcję można śledzić na stronie www.kuranamadagaskar.pl.

Organizatorem tych inicjatyw była p. Beata Pawłowska we współpracy z p. Barbarą Jurkowską.

Wszystkim serdeczne podziękowania

(red. B. Pawłowska)

Skip to content