Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Pielgrzymka uczniów klasy IV do Kodnia

 W piątek, 5 października, uczniowie klasy maturalnej 4 TFMO, wraz z wychowawcą – Beatą  Szymańską oraz  nauczycielami – Wiolettą Ostapowicz i Elżbietą Bogucką wyruszyli do Kodnia na spotkanie z Matką Bożą – Królową Podlasia i Matką Jedności.

Pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej rozpoczęli modlitwą przed odsłoniętym Cudownym Obrazem i wysłuchaniem przejmującej i bardzo burzliwej historii cudownego obrazu, który znalazł się na Podlasiu w roku 1631 za sprawą księcia Mikołaja Sapiehy zwanego Pobożnym. Głównym punktem spotkania była Msza św. o dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Kodeńskiej dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych. Po Eucharystii zwiedzili w towarzystwie przewodnika Kalwarię Kodeńską.

Maturzyści mieli m.in. możliwość osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu, przyjęcia Sakramentu pokuty i pojednania, mieli czas by spojrzeć w cudowny obraz i oddać wszystkie swoje troski, by z nową nadzieją wrócić do domu.

red. p. Beata Szymańska

Skip to content