Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Pielgrzymka Maturzystów do Sanktuarium Maryjnego w Kodniu

W dniu 30 września 2015 r. klasy IV TFO i IV TS udały się na pielgrzymkę autokarową do Kodnia, gdzie w Bazylice Św. Anny oddały hołd Królowej Podlasia. Poznaliśmy dzieje cudownego obrazu Matki Bożej Kodeńskiej oraz rodu Sapiehów i Kodnia. Młodzież wraz ze swoimi wychowawcami, nauczycielami i katechetami uczestniczyła we Mszy świętej by prosić o wszelkie potrzebne i wymarzone łaski na czas matury przez ręce Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia. Ponadto uczniowie zwiedzili krypty w podziemiach Bazyliki i Kalwarię Kodeńską. Pobyt w Kodniu zakończył się wspólnym spotkaniem w kawiarence przy ciepłym posiłku lub ognisku. Z uśmiechem i śpiewem maturzyści powrócili do domu. Był to niewątpliwie owocny dzień z głębokimi przeżyciami.

Skip to content