Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Pielgrzymka Maturzystów do Kodnia

W czwartek, 22 września, uczniowie klas maturalnych – 4 TBM, 4 TFO, 4 TS wraz z wychowawcami – Agatą Wociór, Barbarą Jurkowską i Zenonem Koplejewskim oraz nauczycielami – Agatą Jasiuk i Beatą Pawłowską wyruszyli do Kodnia na spotkanie z Matką Bożą – Królową Podlasia i Matką Jedności.

Pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej rozpoczęli modlitwą przed odsłoniętym Cudownym Obrazem i wysłuchaniem przejmującej i bardzo burzliwej historii cudownego obrazu, który znalazł się na Podlasiu w roku 1631 za sprawą księcia Mikołaja Sapiehy zwanego Pobożnym. Głównym punktem spotkania była Msza św. o dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Kodeńskiej na czas zdawania egzaminów maturalnych i dobre rozeznanie powołania, której oprawę liturgiczną przygotowali uczniowie klasy 4TFO. Po Eucharystii zwiedzili w towarzystwie przewodnika Kalwarię Kodeńską.

Maturzyści mieli m.in. możliwość osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu, przyjęcia Sakramentu pokuty i pojednania, mieli czas by spojrzeć w cudowny obraz i oddać wszystkie swoje troski, by z nową nadzieją wrócić do domu.

Skip to content