Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Pielgrzymka Maturzystów

10 października 2023 r. w Radzyniu Podlaskim, odbyła się II Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na którą wybrali się maturzyści z naszej szkoły wraz z nauczycielami. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia relikwii bł. Carlo Acutisa. Następnie młodzież wysłuchała konferencji, którą wygłosiła Klaudia Tołłoczko – znana modelka, która podzieliła się historią swojego życia. Po wspólnym poczęstunku rozpoczęło się modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Najważniejszą częścią pielgrzymki była Msza Święta, której przewodniczył biskup pomocniczy ks. Grzegorz Suchodolski. Na zakończenie Mszy Świętej został odczytany Akt zawierzenia maturzystów Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej i bł. Carla Acutisa na czas egzaminu maturalnego oraz wyboru drogi po ukończeniu szkoły. Pielgrzymka była również dobrym momentem na integrację z młodzieżą szkół ponadpodstawowych z terenu Diecezji Siedleckiej.

Redagowała p. B. Pawłowska

Skip to content