Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

OTK – Ogólnopolski Tydzień Kariery

Ogólnopolski Tydzień Kariery to planowana jako coroczna akcja Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, inspirująca ogólnopolskie i lokalne inicjatywy środowisk doradców zawodowych na rzecz wspomagania drogi do edukacji, zawodu, pracy i kariery. Po raz pierwszy w Polsce OTK został zorganizowany w 2009 roku w dniach 5–11 października.

Z inicjatywy szkolnego doradcy zawodowego – p. Urszuli Szubińskiej- także nasza szkoła włączyła się w tę ogólnopolską akcję, dzięki czemu uczniowie uczestniczyli w następujących przedsięwzięciach:

  • Targi Pracy i Edukacji w Białej Podlaskiej (6 X);
  • Spotkanie z pracownikiem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Białej Podlaskiej poświęcone możliwościom podjęcia pracy w charakterze żołnierza zawodowego (7 X);
  • Spotkanie z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej w Międzyrzecu Podlaskiem dotyczące wymagań stawianych wobec kandydatów do pracy w straży zawodowej oraz specyfiki tej służby (8 X);
  • Warsztaty z doradcą zawodowym w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Międzyrzecu Podlaskim (5 i 7 X);
  • Zajęcia ze szkolnym doradca zawodowym w Szkolnym Ośrodku Kariery (9 X).

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery młodzież miała okazję wziąć udział w działaniach pozwalających na lepsza orientację zawodową oraz sprzyjających świadomemu planowaniu kariery edukacyjnej i zawodowej.

Skip to content