Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

OLIMPIADA BUDOWLANA „BUDUJ Z PASJĄ”

18 marca 2016 w Zespole Szkół Budowlanych  im. E. Kwiatkowskiego odbył się etap regionalny Olimpiady Budowlanej „Buduj z Pasją” organizowanej przez Krajową Federację Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „BUDOWLANI” z siedzibą w Kielcach. W konkursie wzięło udział 13 drużyn 2 – osobowych reprezentujących szkoły budowlane z: Biłgoraja, Chełma, Chodla, Hrubieszowa, Lubartowa, Lublina (2 szkoły),Międzyrzeca Podlaskiego, Puław, Ryk, Włodawy, Zakrzówka, Zamościa (2 szkoły). Byli to uczniowie zarówno z technikum jak i szkoły zasadniczej, chcący spróbować swoich sił w zakresie wykonywania robót wykończeniowych w budownictwie.

Z naszej szkoły w olimpiadzie wzięli udział uczniowie  grupy budowlanej z klasy 3TBM Karol Klaczyński i Maciej Leszczuk pod opieką pani Beaty Jaśniak i Wojciecha Jaśniak.  Zajęli V miejsce w województwie lubelskim. Ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań obejmujących swym zakresem technologie wykonywania robot wykończeniowych oraz wykonanie zadania praktycznego – ułożenie glazury według zadanego wzoru.

                                                                                                Gratulujemy !!!

Skip to content