Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie

Bartłomiej Pawłowicz zajął V miejsce w diecezjalnym etapie IX Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej i Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Olimpiada dotyczyła osoby św. Maksymiliana Marii Kolbego, który przez swoją działalność medialną, ale też przez całe swoje życie, zwłaszcza śmierć w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz, na stałe wpisał się w historię narodu polskiego jako osoba niezwykła i godna naśladowania.

W tym roku uczniowie przygotowujący się do Olimpiady musieli zapoznać się z książką „47 lat życia” o. Władysława Kluza, Ewangelią wg św. Jana bez wstępu
i przypisów oraz broszurkę „ABC Rycerstwa Niepokalanej” o. Stanisława Piętki.

Olimpiada przebiegała w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym oraz ogólnopolskim. Po eliminacjach szkolnych, które odbyły się 4 grudnia 2013 do etapu diecezjalnego awansowali uczniowie z klasy II TFO: Bartłomiej Pawłowicz i Izabela Konstanty. Gratulujemy zwycięzcom!

Kolejny etap odbył się 5 marca 2015 w Siedlcach. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych pisali konkursowe testy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach. Następnie uczestnicy Olimpiady wzięli udział we Mszy świętej w Parafii Ojców Franciszkanów pw. św. Maksymiliana w Siedlcach. Na koniec zostały ogłoszone wyniki. Do finału nasi uczniowie nie awansowali, zaś za udział w etapie diecezjalnym otrzymali pamiątkowe książki i dyplomy.

Serdecznie gratuluję wszystkim biorącym udział, ponieważ zgłębianie wiedzy o Świętym Maksymilianie Marii Kolbe jest samo w sobie godne pochwały. Już dziś zachęcam do wzięcia udziału w Olimpiadzie w przyszłym roku szkolnym – Szkolny Organizator Olimpiady Pani Beata Pawłowska.

Skip to content