Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Odznaka Jakości za projekt:”Welcome to Showgart!”

Krajowa Odznaka Jakości dla projektu „Welcome to Showgart”

W roku szkolnym 2019/2020 od grudnia do czerwca grupa językowa IBOS ochrona środowiska i I FMg mechatronik pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego pani Agaty Jasiuk pracowała w międzynarodowym projekcie etwinning „Welcome to Showgart”. Wspólnie z partnerami z Francji, Włoch, Polski i Słowacji uczniowie stworzyli online nową szkołę czarów i magii inspirowaną serią książek o Harrym Potterze. Nauka i utrwalanie języka angielskiego poprzez zabawę to nie jedyny cel tego projektu. W trakcie jego trwania uczniowie poznali wiele nowych, ciekawych aplikacji i narzędzi informatycznych, pozwalających np. na tworzenie map, puzzli oraz galerii obrazów i dźwięku. Projektowali logo szkoły, herby, mundurki szkolne, tworzyli zasady funkcjonowania szkoły, a także puszczali wodze fantazji rysując groźne bestie i pisząc przepisy na magiczne napoje, oczywiście w języku angielskim. Nauczyciele z krajów partnerskich, wcielając się w czarnoksiężników z Showgartu, prowadzili na specjalnej platformie lekcje online dla międzynarodowych grup uczniowskich. Znaczna część projektu odbywała się już w czasie pandemii w okresie przymusowej izolacji.

Jest to kolejny projekt Etwinning zrealizowany przez uczniów z naszej szkoły. Tego typu praca online staje się coraz bardziej popularna, ponieważ stanowi doskonałe połączenie kreatywnego myślenia, rozwijania umiejętności komunikacji w języku angielskim oraz kompetencji informatycznych,

Projekt został doceniony przez Krajowe Biuro Etwinning i otrzymał Krajową odznakę Jakości
Zachęcamy do odwiedzenia strony projektu:
URL: https://twinspace.etwinning.net/login
Username: purple.wizard
Password: chelseaturner2

Link do ebooka przedstawiającego rezultaty pracy uczniów

Redagowała p. Agata Jasiuk

Skip to content