Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Międzynarodowa wymiana młodzieży „Together master future challenges”.

      

W dniach 14-22.04.2024 r. uczniowie klasy wielozawodowej II d, Zespołu Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim uczestniczyli w projekcie międzynarodowym Erasmus + pt. „Together master future challenges”, który odbył się w Tokacie w Turcji.  W projekcie wzięły udział osoby z Polski, Turcji, Niemiec i Palestyny.            

Podczas wyjazdu młodzież miała okazję poznać nową kulturę, zasmakować tradycyjnych potraw, zwiedzić ciekawe miejsca oraz nawiązać nowe znajomości.                      

  Na początku trwania projektu młodzież miała okazję zobaczyć jak wygląda lokalna szkoła, zwiedzić muzeum znajdujące się w podziemiach placówki, porozmawiać z uczniami i wymienić się szkolnymi doświadczeniami. Uczestnicy mieli również okazję wziąć udział w zajęciach plastycznych i wykonać samodzielnie obraz techniką Ebru- jest to turecka metoda malowania na wodzie. Dużym powodzeniem wśród uczestników cieszyła się gra terenowa, polegająca na odnalezieniu historycznych miejsc Tokatu i nakręceniu o tym filmu. Następnie młodzież miała za zadanie krótko opowiedzieć i przedstawić nagrane miejsce. Kolejnym ciekawym punktem projektu było wspólne gotowanie, podczas którego młodzież miała okazję poznać kulturę, historię i tradycje panujące w danym kraju. Następnie w grupach międzynarodowych mieli możliwość przygotować regionalne dania, które później spożywali podczas obiadu. Ostatnim etapem projektu było sadzenie drzewek, dzięki temu każdy miał okazję zostawić coś po sobie.                                                                                           Uczestnicy projektu wrócili otwarci na świat oraz nowe wyzwania, szczęśliwi z masą pięknych wspomnień.

                                                                      Katarzyna Cienkusz-

– OHP Międzyrzec Podlaski

Wiktoria Komińczyk

Julia Siedlanowska

Zuzanna Sitarczuk

Maria Sójka

Adam Mazur

Eryk Sobota.

Skip to content