Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

FRYZJER ZAWÓD Z PRZYSZŁOŚCIĄ

Fryzjerstwo należy do grupy zawodów usługowych o charakterze bezpośrednim, ponieważ polega na pracy z ludźmi. A więc to nie tylko zawód, to przede wszystkim zdolność komunikowania się z drugim człowiekiem. Ze względu na różnorodność wykonywanych usług i upodobań klienta, fryzjer musi brać pod uwagę wiele aspektów.

Do niedawna fryzjerstwo było dla niektórych synonimem nudnej, niewdzięcznej i stresującej pracy. Co więcej bez większych szans na przyszłość. Jednak od wielu lat wizerunek fryzjerstwa zmienia się. Dzisiaj jest zawodem dającym dużo satysfakcji, możliwości rozwoju i jest wykonywany z przyjemnością. Nie można nie wspomnieć o swerze finansowej. ,,Dobry fryzjer dobrze zarabia”.

Technik Usług Fryzjerskich to zawód dla tych wszystkich młodych ludzi, którzy sa pomysłowi, kreatywni, cenią swoją niezależność, mają poczucie piękna i estetyki, otwarci na ludzi i posiadają umiejętność słuchania innych. To zawód artystyczny i bardzo atrakcyjny. Zawód, który zawsze ma swoją przyszłość na rynku pracy. Co więcej daje możliwości otworzenia własnej działalności z dofinansowaniem.

Fryzjer to piękny zawód, ale żeby być profesjonalistą trzeba się go nauczyć!!

Nauka zawodu w Technikum Fryzjerskim daje taką możliwość.. Zapraszamy do naszej Pracowni Wykonywania i Stylizacji Fryzur. Uczymy się w niej wszystkiego co dotyczy fryzjerstwa w praktyce. Pracownia jest bardzo dobrze wyposażona w sprzęt i wszystkie potrzebne do nauki akcesoria fryzjerskie. Uczymy tu wykonywania różnych zabiegów fryzjerskich: strzyżenia,farbowania, ondulacji żelazkowej, ondulacji fenowej itp. Kładziemy duży nacisk na pielęgnację włosów, modne fryzury i powiązanie fryzjerstwa z innymi dziedzinami jak kosmetologią czy modą.

Nauka zawodu w Pracowni to również wspaniała zabawa, umiejętność wykaznia się w konkursach fryzjerskich i rozwój poczucia estetyki . Dobrze dobrana fryzura do stylu, osobowości fryzjera zachęca klenta do skorzystania z usługi.

Jeżeli jesteś: pomysłowy, spostrzegawczy i odpowiedzialny

Jeżeli cenisz: niezależność, piękno, poczucie estetyki

Jeżeli chcesz: nauczyć się tworzyć piękne i modne fryzury

Twoja przyszłość zaczyna się u nas!!!!!

Elżbieta Nóżka – nauczyciel zawodu

Skip to content