Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Finał XI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie M. Kolbe

Bartłomiej Pawłowicz – 5 miejsce w diecezjalnym etapie

XI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie pod patronatem honorowym Minister Edukacji Narodowej

W tym roku uczniowie przygotowujący się do Olimpiady musieli zapoznać się z „Pismami” św. Maksymiliana M. Kolbego cześć II, książką „Św. Maksymilian Maria Kolbe” o. Jerzego Domańskiego oraz Ewangelią według św. Marka, bez wstępu i przypisów.

Olimpiada przebiegała w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym oraz ogólnopolskim. Do eliminacji szkolnych, które odbyły się 7 grudnia 2016 roku przystąpili uczniowie z klasy 1 TFM: Natalia Madyńska, Paulina Makaruk i Paulina Wasiluk oraz klasy 4 TFO: Dorota Karowska i Bartłomiej Pawłowicz. Do etapu diecezjalnego awansowali: Bartłomiej Pawłowicz, Dorota Karwowska i Paulina Makaruk.

Kolejny etap odbył się 2 marca 2017 roku w Siedlcach. 27 uczniów szkół ponadgimnazjalnych pisało test w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach. Następnie uczestnicy Olimpiady wzięli udział we Mszy świętej w Parafii Ojców Franciszkanów pw. św. Maksymiliana w Siedlcach. Na koniec zostały ogłoszone wyniki: Bartłomiej – V miejce, Dorota – X miejsce, Paulina – XV miejsce. Do finału nasi uczniowie nie awansowali, zaś za udział w etapie diecezjalnym otrzymali pamiątkowe książki i dyplomy.

Gratuluję! Nikt niech się nie czuje przegranym, bo każdy, kto choć trochę poznał św. Maksymiliana Marię Kolbego ma wspaniały wzór do naśladowania. Już dziś zachęcam do wzięcia udziału w Olimpiadzie w przyszłym roku szkolnym – Szkolny Koordynator Olimpiady Pani Beata Pawłowska.

(red. Beata Pawłowska)

Skip to content