Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

#feriezAED – program „Pierwszy Ratownik”

Głównym celem ogólnopolskiej akcji “FeriezAED” organizowanej przez ZOSP RP jest zwiększenie liczby lokalizacji defibrylatorów AED w aplikacji Reanimator poprzez dodawanie urządzeń za pomocą aplikacji Reanimator Community.

Jest to okazja do zaangażowania Członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz młodzieży do wdrażania programu Pierwszy Ratownik, którego celem jest zwiększenie przeżywalności w poza szpitalnym zatrzymaniu krążenia oraz innych stanów nagłych. Więcej informacji na temat programu Pierwszy Ratownik znajdziecie na www.pierwszyratownik.pl.

Im większa liczba defibrylatorów AED na mapie w aplikacji Reanimator, tym większa szansa na wykorzystanie urządzenia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia w ciągu 4 minut od utraty przytomności. Zwiększy to szanse na przeżycie nawet do 75 %. Mamy coraz więcej przypadków, że strażacy ochotnicy skutecznie użyli defibrylatora AED, dzięki czemu doszło do powrotu krążenia a nawet świadomości jeszcze przed przyjazdem Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Okres ferii zimowych jest czasem podróżowania i zwiedzania wielu ciekawych miejsc, w których mogą znajdować się defibrylatory AED. W czasie wypoczynku, znajdując defibrylator AED, można zrobić “coś” pożytecznego i dodać go do naszej mapy za pomocą aplikacji Reanimator Community. To trwa chwilę! Dzięki dodawaniu AED zwiększamy bezpieczeństwo i możemy w ten sposób uratować komuś życie!

Kto może się przyłączyć do akcji #FeriezAED? WSZYSCY, mali, średni i duzi! Wiek nie ma znaczenia!

Jak przyłączyć się do akcji #FeriezAED?
● Pobieramy aplikację Reanimator Community. Młodzież >16 roku życia i dorośli pobierają samodzielnie. Natomiast młodsi zachęcają rodziców lub opiekunów do pobrania.
● W filmiku (kod QR) znajduje się instrukcja jak dodawać defibrylator AED,
● Jeśli w trakcie podróży, zwiedzania zobaczyłeś/aś taki znak odszukaj defibrylator AED i dodaj jego lokalizację do aplikacji Reanimator Community. Pamiętaj o opisaniu dokładnego miejsca gdzie znajduje się AED oraz zrób zdjęcia urządzenia.
● Po dodaniu możesz sobie zrobić selfie z AED i pochwalić się, że zwiększasz bezpieczeństwo poprzez dodanie defibrylatora AED. Koniecznie dodaj hasztagi: #FeriezAED #PierwszyRatownik #MDP.#PierwszyRarownikLubelskie
● Prosimy, aby Twoja Drużyna w mediach społecznościowych swojej jednostki lub organizacji zrobiła podsumowania uczestnictwa w akcji #FeriezAED. Pochwalcie się ile defibrylatorów dodaliście i umieśćcie selfie z AED. W poście dodajcie hasztagi: #FeriezAED #PierwszyRatownik #MDP.#PierwszyRarownikLubelskie
● Dla najaktywniejszych MDP ZOSP RP przewiduje nagrody.

Zachęcamy również do polubienia konta/strony OSP Piaski. Ta strona na ten moment będzie źródłem informacji odnośnie tworzenia „Pierwszego Ratownika” w województwie Lubelskim!!!

Do dzieła!

Skip to content