Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Amelia Sidor wyróżniona w Międzygminnym Konkursie Plastycznym „Gdy myślę… Unici” 

Amelia Sidor wyróżniona w Międzygminnym Konkursie Plastycznym „Gdy myślę… Unici” z okazji 150. Rocznicy Męczeństwa Unitów Podlaskich. Uroczystości zainaugurowała msza święta w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Drelowie, której przewodniczył ks. biskup Grzegorz Suchodolski.  Po eucharystii uczestnicy uroczystości zgromadzili się w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie, gdzie odbyła się premiera sztuki teatralnej zatytułowanej „Ścieżką do Boga”. Scenariusz opracowała Katarzyna Polewska. Następnie w miejscowej szkole podstawowej odbył się panel dyskusyjny, którego celem było wskazanie wpływu kultu Unitów na życie mieszkańców. Uroczystość odbyła się 17 stycznia w rocznicę męczeńskiej śmierci Unitów w Drelowie.
Amelii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Redagowała p. B. Pawłowska

Skip to content