Zespół Szkół Technicznych
im. Unitów Podlaskich
w Międzyrzecu Podlaskim

Biuletyn Informacji Publicznej

Udział klas maturalnych oraz klasy III Branżowej Szkoły I Stopnia w Dniach Otwartych firmy dr Gerard

Już po raz drugi uczniowie naszej społeczności szkolnej uczestniczyli w Dniach Otwartych Zakładu dr Gerard w Międzyrzecu Podlaskim. W tym roku szkolnym trzykrotnie udaliśmy się do Zakładu z uczniami klas maturalnych 5 BOS; 5 FM oraz z klasą 3 d Szkoły Branżowej I Stopnia.

Głównym celem naszego wyjścia do Zakładu było poznanie specyfiki funkcjonowania przedsiębiorstwa produkcyjnego. Uczniowie poznali historię powstania oraz rozwoju zarówno Zakładu, jak i samej marki. Usłyszeli też wiele ciekawostek o rynku ciastek, mieli także okazję poznać i posmakować produkty firmy.

Punktem Dni Otwartych, który najbardziej podobał się uczniom była możliwość zwiedzania Zakładu. Uczniowie byli na hali produkcyjnej, gdzie naocznie prześledzili proces produkcyjny pryncypałki, czy też rurki waflowej. Pod okiem kierownika zmiany młodzież obejrzała również magazyny surowców, opakowań oraz wyrobów gotowych.

Na zakończenie każdej wizyty na młodzież i opiekunów czekała niespodzianka. Każdy dostał zestaw upominkowy od Firmy dr. Gerard w skład którego wchodziły gadżety firmowe oraz słodycze. Opiekunami podczas wyjść były nauczycielki: p. Beata Szymańska, p. Anna Jakubiuk oraz wychowawca 3 d pan Wojciech Jaśniak.

Redagowała p. Wicedyrektor B. Szymańska

Skip to content